Michigan Lawmakers

Executive Office

Governor Rick Snyder
517-373-3400

Lieutenant Governor Brian Calley
517-373-6800

Michigan Senate

District 1
Coleman Young II
Detroit
517-373-7346

District 2
Bert Johnson, Jr.
Detroit
517-373-7748

District 3
Morris Hood
Detroit
517-373-0990

District 4
Virgil Smith, Jr.
Detroit
517-373-7918

District 5
Tupac Hunter
Detroit
517-373-0994

District 6
Glenn Anderson
Westland
517-373-1707

District 7
Patrick Colbeck
Canton
517-373-7350

District 8
Hoon-yung Hopgood
Taylor
517-373-7800

District 9
Steve Bieda
Warren
517-373-8360

District 10
Tory Rocca
Roseville
517-373-7315

District 11
Jack Brandenburg
Richmond
517-373-7670

District 12
Jim Marleau
Rochester
517-373-2417

District 13
John Pappageorge
Troy
517-373-2523

District 14
Vincent Gregory
Huntington Woods
517-373-7888

District 15
Mike Kowall
Novi
517-373-1758

District 16
Bruce Caswell
Fawn River Township
517-373-5932

District 17
Randy Richardville
Monroe
517-373-3543

District 18
Rebekah Warren
Ann Arbor
517-373-2406

District 19
Mike Nofs
Battle Creek
517-373-2426

District 20
Tonya Schuitmaker
Kalamazoo
517-373-0793

District 21
John Proos
Three Oaks
517-373-6960

District 22
Joe Hune
Howell
517-373-2420

District 23
Gretchen Whitmer
Lansing
517-373-1734

District 24
Rick Jones
Grand Ledge
517-373-3447

District 25
Phil Pavlov
Marysville
517-373-7708

District 26
David Robertson
Burton
517-373-1636

District 27
John Gleason
Flushing
517-373-0142

District 28
Mark Jansen
Grand Rapids
517-373-0797

District 29
Dave Hildenbrand
Grand Rapids
517-373-1801

District 30
Arlan Meekhof
West Olive
517-373-6920

District 31
Mike Green
Mayville
517-373-1777

District 32
Roger Kahn
Saginaw
517-373-1760

District 33
Judy Emmons
Sheridan
517-373-3760

District 34
Geoff Hansen
Hart
517-373-1635

District 35
Darwin Booher
Evart
517-373-1725

District 36
John Moolenaar
Midland
517-373-7946

District 37
Howard Walker
Traverse City
517-373-2413

District 38
Tom Casperson
Escanaba
517-373-7840

Michigan House of Representatives

District 1
Tim Bledsoe
Grosse Point Farms
517-373-0154

District 2
Lisa Howze
Detroit
517-373-0106

District 3
Alberta Talabi
Detroit
517-373-1776

District 4
Maureen Stapleton
Detroit
517-373-1008

District 5
John Olumba
Detroit
517-373-0144

District 6
Fred Durhal, Jr.
Detroit
517-373-0844

District 7
Jimmy Womack
Detroit
517-373-0589

District 8
Thomas Stallworth
Detroit
517-373-2276

District 9
Shanelle Jackson
Detroit
517-373-1705

District 10
Harvey Santana
Detroit
517-373-6990

District 11
David Nathan
Detroit
517-373-3815

District 12
Rashida Tlaib
Detroit
517-373-0823

District 13
Andrew Kandrevas
Southgate
517-373-0845

District 14
Paul Clemente
Lincoln Park
517-373-0140

District 15
George Darany
Dearborn
517-373-0847

District 16
Bob Constan
Dearborn Heights
517-373-0849

District 17
Phil Cavanagh
Redford Township
517-373-0857

District 18
Richard LeBlanc
Westland
517-373-2576

District 19
John Walsh
Livonia
517-373-3920

District 20
Kurt Heise
Plymouth
517-373-3816

District 21
Dian Slavens
Canton Township
517-373-2575

District 22
Douglas Geiss
Taylor
517-373-0852

District 23
Patrick Somerville
New Boston
517-373-0855

District 24
Anthony Forlini
Harrison Township
517-373-0113

District 25
Jon Switalski
Warren
517-373-1772

District 26
Jim Townsend
Royal Oak
517-373-3818

District 27
Ellen Cogen Lipton
Huntington Woods
517-373-0478

District 28
Lesia Liss
Warren
517-373-2275

District 29
Tim Greimel
Auburn Hills
517-373-0475

District 30
Jeff Farrington
Utica
517-373-7768

District 31
Marilyn Lane
Mt. Clemens
517-373-0159

District 32
Andrea LaFontaine
Richmond
517-373-8931

District 33
Ken Goike
Clinton Township
517-373-0820

District 34
Woodrow Stanley
Flint
517-373-8808

District 35
Rudy Hobbs
Southfield
517-373-1788

District 36
Peter Lund
Shelby Township
517-373-0843

District 37
Vicki Barnett
Farmington Hills
517-373-1793

District 38
Hugh Crawford
Novi
517-373-0827

District 39
Lisa Brown
West Bloomfield
517-373-1799

District 40
Charles Moss
Birmingham
517-373-8670

District 41
Martin Knollenberg
Troy
517-373-1783

District 42
Harold Haugh
Roseville
517-373-0854

District 43
Gail Haines
Waterford
517-373-0615

District 44
Eileen Kowall
White Lake
517-373-2616

District 45
Tom McMillin
Rochester Hills
517-373-1773

District 46
Bradford Jacobsen
Oxford
517-373-1798

District 47
Cynthia Denby
Fowlerville
517-373-8835

District 48
Richard Hammel
Flushing
517-373-7557

District 49
Jim Ananich
Flint
517-373-7515

District 50
Charles Smiley
Davison
517-373-3906

District 51
Joseph Graves
Grand Blanc
517-373-1780

District 52
Mark Ouimet
Ann Arbor
517-373-0828

District 53
Jeff Irwin
Ann Arbor
517-373-2577

District 54
David Rutledge
Washtenaw County
517-373-1771

District 55
Rick Olson
Saline
517-373-1792

District 56
Dale Zorn
Ida
517-373-2617

District 57
Nancy Jenkins
Clayton
517-373-1706

District 58
Kenneth Kurtz
Coldwater
517-373-1794

District 59
Matthew Lori
Constantine
517-373-0832

District 60
Sean McCann
Kalamazoo
517-373-1785

District 61
Margaret O’Brien
Portage
517-373-1774

District 62
Kate Segal
Battle Creek
517-373-0555

District 63
James Bolger
Marshall
517-373-1787

District 64
Earl Poleski
Jackson
517-373-1795

District 65
Michael Shirkey
Clark Lake
517-373-1775

District 66
Bill Rogers
Oakland
517-373-1784

District 67
Barb Byrum
Onondaga
517-373-0587

District 68
Joan Bauer
Lansing
517-373-0826

District 69
Mark Meadows
East Lansing
517-373-1786

District 70
Rick Outman
Six Lakes
517-373-0834

District 71
Deb Shaughnessy
Charlotte
517-373-0853

District 72
Ken Yonker
Caledonia
517-373-0840

District 73
Peter MacGregor
Rockford
517-373-0218

District 74
David Agema
Grandville
517-373-8900

District 75
Brandon Dillon
Grand Rapids
517-373-2668

District 76
Roy Schmidt
Grand Rapids
517-373-0822

District 77
Thomas Hooker
Byron Center
517-373-2277

District 78
Sharon Tyler
Niles
517-373-1796

District 79
Al Pscholka
Stevensville
517-373-1403

District 80
Aric Nesbitt
Lawton
517-373-0839

District 81
Jud Gilbert
Algonac
517-373-1790

District 82
Kevin Daley
Lum
517-373-1800

District 83
Paul Muxlow
Brown City
517-373-0835

District 84
Kurt Damrow
Port Austin
517-373-0476

District 85
Ben Glardon
Owosso
517-373-0841

District 86
Lisa Posthumus Lyons
Alto
517-373-0846

District 87
Mike Callton
Nashville
517-373-0842

District 88
Bob Genetski
Saugatuck
517-373-0836

District 89
Amanda Price
Holland
517-373-0838

District 90
Joseph Haveman
Holland
517-373-0830

District 91
Holly Hughes
Montague
517-373-3436

District 92
Marcia Hovey-Wright
Muskegon
517-373-2646

District 93
Paul Opsommer
Dewitt
517-373-1778

District 94
Kenneth Horn
Frankenmuth
517-373-0837

District 95
Stacy Erwin Oakes
Saginaw
517-373-0152

District 96
Charles Brunner
Bay City
517-373-0158

District 97
Joel Johnson
Clare
517-373-8962

District 98
Jim Stamas
Midland
517-373-1791

District 99
Kevin Cotter
Mt. Pleasant
517-373-1789

District 100
Jon Bumstead
Newaygo
517-373-7317

District 101
Ray Franz
Onekama
517-373-0825

District 102
Phil Potvin
Cadillac
517-373-1747

District 103
Bruce Rendon
Lake City
517-373-3817

District 104
Wayne Schmidt
Traverse City
517-373-1766

District 105
Greg MacMaster
Kewadin
517-373-0829

District 106
Peter Pettalia
Presque Isle
517-373-0833

District 107
Frank Foster
Pellston
517-373-2629

District 108
Ed McBroom
Vulcan
517-373-0156

District 109
Steven Lindberg
Marquette
517-373-0498

District 110
Matt Huuki
Atlantic Mine
517-373-0850